*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025  (Αναγνώστηκε 205405 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kalliopi88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #770 στις: Οκτώβριος 11, 2024, 09:48:44 μμ »
Καλύπτω τις ώρες με μαθήματα πρώτης και δεύτερης ανάθεσης, αλλά η αλλαγή τοποθέτησης πιστεύω είναι απειλή που δε δέχτηκα να αναλάβω τμήματα γενικής παιδείας, μιας και είναι παράνομο.. Βέβαια λείπει ενας καθηγητής στην ειδικότητα μου στο σχολείο (όμως υπάρχουν 2 καθηγητές ήδη)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:17:40 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11531
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #771 στις: Οκτώβριος 11, 2024, 09:59:20 μμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Που μπορώ να βρω ένα αντίστοιχο έγγραφο για να εκφράσω την αντίρρηση μου; Μια υπεύθυνη δήλωση ας πούμε;

Το θέμα είναι ότι σου το είπαν προφορικά. Σε τι θα απαντήσεις εγγράφως; Όπως και να 'χει μπορείς να καταθέσεις γραπτώς την αντίρρησή σου, επειδή όντως δεν μπορείς να αναλάβεις τμήμα γενικής. Το πιθανότερο είναι ότι θα σου αλλάξουν σχολείο. Ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2024, 11:31:13 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Kalliopi88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #772 στις: Οκτώβριος 11, 2024, 10:10:46 μμ »
Ευχαριστώ πολύ, θα ενημερώσω!

Αποσυνδεδεμένος zetazeta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #773 στις: Οκτώβριος 11, 2024, 10:19:13 μμ »
Καλησπέρα, αν γνωρίζει κάποιος θα ήθελα να με βοηθήσει στο εξής: όταν είναι κάποιος τοποθετημένος σε παραπάνω από ένα σχολεία (συνηθισμένο), οφείλουν τα σχολεία να διαμορφώσουν έτσι το πρόγραμμα ώστε να μην πηγαίνει σε δύο σχολεία την ίδια μέρα; Ορίζεται δηλαδή κάτι τέτοιο από τον νόμο; Ή απλά στηριζόμαστε στην καλή τους διάθεση για το αν θα το πράξουν από μόνοι τους;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:17:40 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1815
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #774 στις: Οκτώβριος 11, 2024, 10:59:16 μμ »
Καλησπέρα, αν γνωρίζει κάποιος θα ήθελα να με βοηθήσει στο εξής: όταν είναι κάποιος τοποθετημένος σε παραπάνω από ένα σχολεία (συνηθισμένο), οφείλουν τα σχολεία να διαμορφώσουν έτσι το πρόγραμμα ώστε να μην πηγαίνει σε δύο σχολεία την ίδια μέρα; Ορίζεται δηλαδή κάτι τέτοιο από τον νόμο; Ή απλά στηριζόμαστε στην καλή τους διάθεση για το αν θα το πράξουν από μόνοι τους;
Υπάρχει απλά σύσταση να μην πηγαίνουμε σε δυο σχολεία αν είναι εφικτό. Πολλές φορές απλά δεν βγαίνει το πρόγραμμα. Σε κάθε περίπτωση ο χρόνος μετακίνησης από σχολείο σε σχολείο είναι αυτός που σου χρειάζεται για να πας με τα πόδια ή με την αστική συγκοινωνία

Αποσυνδεδεμένος zetazeta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #775 στις: Οκτώβριος 11, 2024, 11:09:22 μμ »
Υπάρχει απλά σύσταση να μην πηγαίνουμε σε δυο σχολεία αν είναι εφικτό. Πολλές φορές απλά δεν βγαίνει το πρόγραμμα. Σε κάθε περίπτωση ο χρόνος μετακίνησης από σχολείο σε σχολείο είναι αυτός που σου χρειάζεται για να πας με τα πόδια ή με την αστική συγκοινωνία
Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2892
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #776 στις: Οκτώβριος 12, 2024, 12:21:33 πμ »
Καλησπέρα, αν γνωρίζει κάποιος θα ήθελα να με βοηθήσει στο εξής: όταν είναι κάποιος τοποθετημένος σε παραπάνω από ένα σχολεία (συνηθισμένο), οφείλουν τα σχολεία να διαμορφώσουν έτσι το πρόγραμμα ώστε να μην πηγαίνει σε δύο σχολεία την ίδια μέρα; Ορίζεται δηλαδή κάτι τέτοιο από τον νόμο; Ή απλά στηριζόμαστε στην καλή τους διάθεση για το αν θα το πράξουν από μόνοι τους;
Στηριζόμαστε στην καλή τους διάθεση

Αποσυνδεδεμένος Kalliopi88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #777 στις: Οκτώβριος 15, 2024, 04:13:16 μμ »
Καλησπέρα σας,
Προσλήφθηκα ως αναπληρωτής ειδικής αγωγής στην πρώτη φάση. Μου ανακοίνωσαν μέσα από το σχολείο και από τη διδε ότι πρέπει να αναλάβω τμήματα ως αναπληρωτής γενικής, αλλιώς με στέλνουν σε άλλο σχολείο.
Όμως, ως παράλληλη στήριξη δεν είναι νόμιμο να αναλάβω καθήκοντα καθηγητή γενικής παιδείας.
Σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ για να λύσω το πρόβλημα μου;

Τελικά ενώ με απείλησαν η διευθύντρια μου και η προϊσταμένη της διδε ότι θα με στείλουν σε απομακρυσμένες περιοχές μιας και δε δέχτηκα να κάνω μαθήματα γενικής, ενώ είμαι παράλληλης ΕΣΠΑ, πήγα στο διευθυντή της διδε, ο οποίος μου είπε ότι καλώς αρνήθηκα μιας και είναι παράνομο και δε τίθεται θέμα ούτε στην αλλαγή τοποθέτησης, μιας και συμπληρώνω ωράριο..Άρα παιδιά μη δέχεστε ότι σας ζητούν απευθείας..προσπαθούν να μας κάνουν να λυγίζουμε με απειλές!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11531
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #778 στις: Οκτώβριος 15, 2024, 05:59:59 μμ »
Τελικά ενώ με απείλησαν η διευθύντρια μου και η προϊσταμένη της διδε ότι θα με στείλουν σε απομακρυσμένες περιοχές μιας και δε δέχτηκα να κάνω μαθήματα γενικής, ενώ είμαι παράλληλης ΕΣΠΑ, πήγα στο διευθυντή της διδε, ο οποίος μου είπε ότι καλώς αρνήθηκα μιας και είναι παράνομο και δε τίθεται θέμα ούτε στην αλλαγή τοποθέτησης, μιας και συμπληρώνω ωράριο..Άρα παιδιά μη δέχεστε ότι σας ζητούν απευθείας..προσπαθούν να μας κάνουν να λυγίζουμε με απειλές!

Πολύ ωραία εξέλιξη Kalliopi88. Άρα παραμένεις στο σχολείο της αρχικής σου τοποθέτησης!

Αποσυνδεδεμένος AV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #779 στις: Οκτώβριος 15, 2024, 06:40:02 μμ »
Τελικά ενώ με απείλησαν η διευθύντρια μου και η προϊσταμένη της διδε ότι θα με στείλουν σε απομακρυσμένες περιοχές μιας και δε δέχτηκα να κάνω μαθήματα γενικής, ενώ είμαι παράλληλης ΕΣΠΑ, πήγα στο διευθυντή της διδε, ο οποίος μου είπε ότι καλώς αρνήθηκα μιας και είναι παράνομο και δε τίθεται θέμα ούτε στην αλλαγή τοποθέτησης, μιας και συμπληρώνω ωράριο..Άρα παιδιά μη δέχεστε ότι σας ζητούν απευθείας..προσπαθούν να μας κάνουν να λυγίζουμε με απειλές!

Ανατολική Θεσσαλονίκη, συνάδελφε?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11531
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #780 στις: Οκτώβριος 15, 2024, 08:23:10 μμ »
Τελικά ενώ με απείλησαν η διευθύντρια μου και η προϊσταμένη της διδε ότι θα με στείλουν σε απομακρυσμένες περιοχές μιας και δε δέχτηκα να κάνω μαθήματα γενικής, ενώ είμαι παράλληλης ΕΣΠΑ, πήγα στο διευθυντή της διδε, ο οποίος μου είπε ότι καλώς αρνήθηκα μιας και είναι παράνομο και δε τίθεται θέμα ούτε στην αλλαγή τοποθέτησης, μιας και συμπληρώνω ωράριο..Άρα παιδιά μη δέχεστε ότι σας ζητούν απευθείας..προσπαθούν να μας κάνουν να λυγίζουμε με απειλές!

Ανατολική Θεσσαλονίκη, συνάδελφε?
Αποκλείεται να είναι στην Ανατολική Θεσσαλονίκη επειδή η ΔΔΕ δεν έχει Διευθυντή, αλλά Διευθύντρια Εκπαίδευσης!

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki94

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών 2024-2025
« Απάντηση #781 στις: Οκτώβριος 15, 2024, 09:02:09 μμ »
Καλησπερα! Υπαρχει καμια προσφατη πληροφορια για το ποτε θα τρεξει η β φαση για τους ΕΒΠ-ΕΕΠ;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1176973
  • Σύνολο θεμάτων: 19384
  • Σε σύνδεση σήμερα: 507
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 397
Σύνολο: 397

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.