*

Αποστολέας Θέμα: Κατανομή Διορισμών 2024  (Αναγνώστηκε 104963 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zetov

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #294 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:38:05 μμ »
Είστε τόσο αφελείς που πιστεύετε ότι ο Patreas δεν ήξερε πόσα είναι τα οργανικά κενά των ΠΕ61 και ΠΕ71 και το υπουργείο μπόρεσε να τον παγιδεύσει διαρρέοντάς του τα ανάποδα; Ή ότι τα νούμερα που είχε δώσει σε κάποιους κλάδους ήταν απλώς λάθος και όχι ότι άλλαξαν αργότερα; Μάλλον δεν ξέρετε πως λειτουργεί το λατρεμένο μας υπουργείο...


Τα αλλαξαν αργοτερα και τα εβαλαν διαβολικα αντιστροφα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:10:06 »

Αποσυνδεδεμένος Mr.Kyr.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #295 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:40:35 μμ »
Αγαπητέ Μr Kyr αφου ασχολείστε αποκλειστικά με τα θέματα των δασκάλων, γιατί δεν πάτε στο νήμα των δασκάλων να αφήσετε αυτό εδώ για τους υπόλοιπους; Έχουμε μάθει απ' έξω τις οργανικές σας και τα κενά σας χωρίς να θέλουμε.

Αν σας ενοχλεί, μπορείτε να μη με διαβάζετε. Η φίλη που πετάχτηκε πάλι για να την πει στους δασκάλους δεν σε ενόχλησε;

Για να μην έχουμε προστριβές, έχω μειώσει στα ελάχιστα τα μηνύματά μου. Μπορούν κι άλλοι να σας επιβεβαιώσουν ότι δεν ασχολούμαι μόνο με τους δασκάλους από τα μηνύματα που έχουμε ανταλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος fivi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #296 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:41:10 μμ »
Αγαπητέ Μr Kyr αφου ασχολείστε αποκλειστικά με τα θέματα των δασκάλων, γιατί δεν πάτε στο νήμα των δασκάλων να αφήσετε αυτό εδώ για τους υπόλοιπους; Έχουμε μάθει απ' έξω τις οργανικές σας και τα κενά σας χωρίς να θέλουμε.
Και εσείς εκπροσωπείτε όλο το φόρουμ; Εδώ το νήμα είναι για όλους και καλώς υπάρχει και καλώς σχολιάζουν όλοι. Σε όποιον δεν αρέσει, δεν το διαβάζει και πάει στο "δικό" του.

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #297 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:41:17 μμ »
Καλώς την!

Αυτό που μια ενημέρωση μπορεί και να ήταν λάθος εξαρχής δεν σας περνάει από το μυαλό;

Ο αριθμός των ΠΕ70 με την κατανομή στους 10.000 διορισμούς ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1379.

Και το λέω πολύ καιρό τώρα και δημόσια και σε προσωπικά μηνύματα.

Αλλά πάλι κάποιοι επιμένετε να βλέπετε φαντάσματα.

Καλώς σε βρήκα!

Δεν αναφέρομαι στην ενημέρωση, αλλά στην ήττα που έφαγαν πάλι οι ειδικότητες, παρά το γεγονός πως τους ίδρυσε νέα οργανικά. Πιστεύω πως υπάρχει μια εμμονή στο μπούκωμα συγκεκριμένων ειδικοτήτων στην Πρωτοβάθμια. Πασιφανές μάλιστα από όλους, αλλά κανένας δεν βλέπω να το θίγει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:10:06 »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #298 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:43:57 μμ »
Αν σας ενοχλεί, μπορείτε να μη με διαβάζετε. Η φίλη που πετάχτηκε πάλι για να την πει στους δασκάλους δεν σε ενόχλησε;

Για να μην έχουμε προστριβές, έχω μειώσει στα ελάχιστα τα μηνύματά μου. Μπορούν κι άλλοι να σας επιβεβαιώσουν ότι δεν ασχολούμαι μόνο με τους δασκάλους από τα μηνύματα που έχουμε ανταλλάξει.

Καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις και όχι μόνο αυτές που συμφέρουν τον κλάδο σου! Μην αντιδράς έτσι!

Αποσυνδεδεμένος math02063

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #299 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:46:50 μμ »
Και εσείς εκπροσωπείτε όλο το φόρουμ; Εδώ το νήμα είναι για όλους και καλώς υπάρχει και καλώς σχολιάζουν όλοι. Σε όποιον δεν αρέσει, δεν το διαβάζει και πάει στο "δικό" του.

Όχι τον εαυτό μου εκπροσωπώ. Είναι κουραστικό να μονοπωλείτε το γενικό νήμα με τα θέματά σας, ενώ έχετε ξεκινήσει άλλο. Υπάρχουν άλλες 200 ειδικότητες που περιμένουν να ενημερωθούν και έχουνε μάθει απέξω το 950 το 1225 και το 1379 των δασκάλων.

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #300 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:47:22 μμ »
Και κάτι ακόμα. Γιατί σχολιάζεις μόνο το ΣΥΝ των δασκάλων στη Γενική και όχι το ΜΕΙΟΝ στην Ειδική;

Πάλι επιλεκτική ανάγνωση;

Το πλην δεν επηρεάζει τους ΠΕ70, αλλά τους ΠΕ71.
Να τα λέμε κι αυτά...

Αποσυνδεδεμένος Mr.Kyr.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #301 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:50:49 μμ »
Το πλην δεν επηρεάζει τους ΠΕ70, αλλά τους ΠΕ71.
Να τα λέμε κι αυτά...

Επηρεάζει και τους ΠΕ70 και τους ΠΕ71. Στον πίνακα της Ειδικής είναι πολλοί ΠΕ70 σε θέσεις διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος Mr daskalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #302 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:51:13 μμ »
Για αυτό μια ζωή θα μας έχουν στα χαμηλά και θα λέμε και ευχαριστώ στα 950 ευρώ και στις άθλιες συνθήκες εργασίας που πάνε να μας επιβάλλουν. Αντί να υπάρξει σύμπνοια (πολλές φορές εδώ μέσα εγώ προσωπικά έχω αναφέρει ότι πρέπει να γίνει επικαιροποίηση οργανικών κενών και να δοθούν θέσεις σε όλους). Ξενόγλωσσοι, νηπιαγωγοί νομίζω είναι οι πιο αδικημένοι. Δεν θα πω τίποτα άλλο. Όλοι εδώ μέσα νομίζετε ότι θέλουμε οι απόφοιτοι καθηγητές να μείνουν άνεργοι και ότι σκεφτόμαστε πάντα το αρνητικό για εκείνους. Όσες φορές είχα τάξη, έχω συνεργαστεί άψογα με αυτούς τους ανθρώπους και τους ΣΕΒΟΜΑΙ γιατί κάποιοι είναι άνω των 50 και έχουν τραβήξει τόσα δεινά με την αναπλήρωση. Μάθετε ότι στη ζωή υπάρχει και το καλό εκτός από το κακό. Αν δεν ενωθούμε όλοι μαζί, χωρίς μικρότητες και συμφέροντα τότε μόνο θα διεκδικήσουμε αυτά που μας αναλογούν. Για μένα κανένας δεν είναι καλύτερος από κάποιον άλλον. Και ο δάσκαλος έχει δύσκολο έργο και ο νηπιαγωγός και ο καθηγητής. Αν δεν θέλετε, ας κοιτάμε ο καθένας την πάρτι του και σε λίγο θα μας πάνε και στα 700 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Mr.Kyr.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #303 στις: Ιούλιος 26, 2024, 03:52:36 μμ »
Όπως και να έχει, εγώ θα απολογηθώ στα υπόλοιπα μέλη του Φόρουμ αν τους κούρασα και θα γράφω όπως τις τελευταίες ημέρες. Ένα μήνυμα και χωρίς προστριβές.

Αποσυνδεδεμένος Bacuzel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #304 στις: Ιούλιος 26, 2024, 04:21:38 μμ »
Αγαπητέ Μr Kyr αφου ασχολείστε αποκλειστικά με τα θέματα των δασκάλων, γιατί δεν πάτε στο νήμα των δασκάλων να αφήσετε αυτό εδώ για τους υπόλοιπους; Έχουμε μάθει απ' έξω τις οργανικές σας και τα κενά σας χωρίς να θέλουμε.
+

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5027
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #305 στις: Ιούλιος 26, 2024, 04:24:43 μμ »
@Maribelle Δεν είμαι στο φόρουμ για να απολογούμαι στους εμπαθείς απέναντι στους δασκάλους ή στους εμπαθείς απέναντι στους φιλολόγους. Είναι ξεκάθαρο ποιος είναι τι. Αν γυρίσεις αρκετές σελίδες πίσω, θα δεις αρκετά μηνύματα μου την περίοδο που οι δάσκαλοι υποτίθεται θα έπαιρναν 1700 ή και 2000 διορισμούς. Τότε με έλεγαν εμπαθή απέναντι στους δασκάλους. Μετά έγινα εμπαθής απέναντι στους φιλόλογους.

Για να σου απαντήσω λοιπόν και να μην παίξω το παιχνίδι σου, η πιο σωστή κίνηση θα ήταν να καλύψει το 100% των κενών ΟΛΩΝ (πλην δασκάλων γενικής, που έπρεπε να προσδιοριστεί πόσα είναι τα πραγματικά τους κενά), και μετά όσοι διορισμοί έμεναν ας τους έδινε στη Δευτεροβάθμια.

Δεν το συνεχίζω όμως, γιατί δε σκοπεύω να χάσω τον χρόνο μου να συζητώ με κάποια που τα μόνα 2 πράγματα που τη νοιάζουν είναι να πάρει όσο το δυνατόν λιγότερους δασκάλους κι όσο το δυνατόν περισσότερους φιλόλογους. Έχω πει πολλές φορές τις απόψεις μου και νομίζω οι περισσότεροι τις ξέρουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2024, 04:31:38 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος me2 papoutsia panina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #306 στις: Ιούλιος 26, 2024, 04:24:58 μμ »
Όπως και να έχει, εγώ θα απολογηθώ στα υπόλοιπα μέλη του Φόρουμ αν τους κούρασα και θα γράφω όπως τις τελευταίες ημέρες. Ένα μήνυμα και χωρίς προστριβές.

ΔΕΝ μας κούρασες . και ΔΕΝ μιλάς μόνο για δασκάλους.
Μάλλον σε μπερδεύει με άλλο χρήστη...

Αποσυνδεδεμένος makisele

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομή Διορισμών 2024
« Απάντηση #307 στις: Ιούλιος 26, 2024, 04:25:30 μμ »
Αγαπητέ Μr Kyr αφου ασχολείστε αποκλειστικά με τα θέματα των δασκάλων, γιατί δεν πάτε στο νήμα των δασκάλων να αφήσετε αυτό εδώ για τους υπόλοιπους; Έχουμε μάθει απ' έξω τις οργανικές σας και τα κενά σας χωρίς να θέλουμε.
+++

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32662
  • Τελευταία: gk64
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1175167
  • Σύνολο θεμάτων: 19345
  • Σε σύνδεση σήμερα: 277
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 228
Σύνολο: 229

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.