*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!  (Αναγνώστηκε 11917 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ 2024
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 22, 2024, 06:16:33 μμ »
Με τα κενά που θα δώσουν στους νηπιαγωγους για διορισμό και με τη δυσκολία των μεταθέσεων... Θεωρείται ότι η επιλογή δυσπροσιτου ώστε να μαζεψεις μόρια είναι καλή επιλογή;
Ανάλογα σε ποιο μέρος στοχεύεις και αν έχεις χρήματα να το υποστηρίξεις....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:08 »

Αποσυνδεδεμένος shou-shou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ 2024
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 22, 2024, 06:54:58 μμ »
Αν εχετε καλη θεση φυσικα γιατι φευγουν πρωτα πρωτα ωστοσο η διετια σε δυσπροσιτο ειναι πολυ δυσκολη...

Φεύγουν πρώτα λέτε ε;Δηλαδή τα δηλώνουν πολυ ψηλά ώστε να κατοχυρώσουν τα μόρια για τη μετάθεση..

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ 2024
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 22, 2024, 07:19:18 μμ »
Προβλέψεις για το πού θα φτάσει ο πίνακας δεν κάνω γενικά, γιατί δεν έχω επαρκή δεδομένα.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2024, 09:56:44 πμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος shou-shou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 24, 2024, 02:28:47 πμ »
Είναι κανείς για Γ Σάμου, Γ Λεσβου, Β Χίου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:08 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11533
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 24, 2024, 09:20:21 πμ »
Είναι κανείς για Γ Σάμου, Γ Λεσβου, Β Χίου;
Τι θες να μάθεις για αυτές τις περιοχές; Σκέφτεσαι να πας για τα μόρια;

Αποσυνδεδεμένος shou-shou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 24, 2024, 10:56:33 πμ »
Τι θες να μάθεις για αυτές τις περιοχές; Σκέφτεσαι να πας για τα μόρια;
Ε ναι, υπάρχει στη σκέψη μου..
Γνωρίζεις @Lasid πληροφορίες;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11533
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 24, 2024, 11:09:57 πμ »
Ε ναι, υπάρχει στη σκέψη μου..
Γνωρίζεις @Lasid πληροφορίες;
Ναι, γνωρίζω. Για αυτό σε ρώτησα τι θες να μάθεις. Στον Άγιο Ευστράτιο έχω πάει αρκετές φορές, επειδή είναι κοντά στη Λήμνο στην οποία υπηρέτησα επί 6 χρόνια. Αν έχεις υπομονή βγαίνει η διετία, αλλά δεν ξέρω αν έχει παιδιά στο νηπιαγωγείο φέτος.

Στους Φούρνους τη διετία 2021-2023 είχε υπηρετήσει μια φίλη μου νηπιαγωγός και πέρασε πολύ καλά. Έμενε σε ένα πολύ ωραίο σπίτι δίπλα στη θάλασσα. Από πέρυσι που πήρε μετάθεση στη Θεσσαλονίκη νοσταλγεί τις όμορφες μέρες που πέρασε στους Φούρνους.

Την ίδια διετία ήταν στα Ψαρά άλλη φίλη μου φιλόλογος. Σκεφτόταν να πάει στις Οινούσσες επειδή τα Ψαρά είναι μικρότερο νησί, αλλά πέρασε πολύ καλά. Από πέρυσι που πήρε μετάθεση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα λέει πόσο καλά ήταν στο νησί και ότι θα ήθελε να ξαναπάει να υπηρετήσει μια χρονιά με απόσπαση!

Αποσυνδεδεμένος shou-shou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 24, 2024, 11:48:43 πμ »
Ναι, γνωρίζω. Για αυτό σε ρώτησα τι θες να μάθεις. Στον Άγιο Ευστράτιο έχω πάει αρκετές φορές, επειδή είναι κοντά στη Λήμνο στην οποία υπηρέτησα επί 6 χρόνια. Αν έχεις υπομονή βγαίνει η διετία, αλλά δεν ξέρω αν έχει παιδιά στο νηπιαγωγείο φέτος.

Στους Φούρνους τη διετία 2021-2023 είχε υπηρετήσει μια φίλη μου νηπιαγωγός και πέρασε πολύ καλά. Έμενε σε ένα πολύ ωραίο σπίτι δίπλα στη θάλασσα. Από πέρυσι που πήρε μετάθεση στη Θεσσαλονίκη νοσταλγεί τις όμορφες μέρες που πέρασε στους Φούρνους.

Την ίδια διετία ήταν στα Ψαρά άλλη φίλη μου φιλόλογος. Σκεφτόταν να πάει στις Οινούσσες επειδή τα Ψαρά είναι μικρότερο νησί, αλλά πέρασε πολύ καλά. Από πέρυσι που πήρε μετάθεση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα λέει πόσο καλά ήταν στο νησί και ότι θα ήθελε να ξαναπάει να υπηρετήσει μια χρονιά με απόσπαση!
Α, έχεις για όλες τις περιοχες βλέπω πλβρπφοριες! Αναφορικά με τη μετάβαση τι παίζει;Γνωρίζεις;;Πλοία κτλ

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 24, 2024, 12:25:15 μμ »
Ναι, γνωρίζω. Για αυτό σε ρώτησα τι θες να μάθεις. Στον Άγιο Ευστράτιο έχω πάει αρκετές φορές, επειδή είναι κοντά στη Λήμνο στην οποία υπηρέτησα επί 6 χρόνια. Αν έχεις υπομονή βγαίνει η διετία, αλλά δεν ξέρω αν έχει παιδιά στο νηπιαγωγείο φέτος.


Αν δεν έχει παιδιά, σε διαθέτουν για τις ανάγκες της υπηρεσίας είτε στη Λήμνο είτε στη Λέσβο και παίρνεις κανονικά τα μόρια του Άγιου Ευστράτιου. Αργεί όμως να γίνει αυτό, γιατί καταλαβαίνεις ότι πρέπει πρώτα να στελεχωθούν πλήρως τα σχολεία του Αγίου Ευστρατίου για να δουν αν κάποιος από τους αναπληρωτές που θα έρθει θα έχει παιδί στο νηπιαγωγείο.


Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11533
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 24, 2024, 12:53:36 μμ »
Α, έχεις για όλες τις περιοχές βλέπω πληροφορίες! Αναφορικά με τη μετάβαση τι παίζει; Γνωρίζεις;;Πλοία κτλ
Στον Άγιο Ευστράτιο έχεις πρόσβαση από Λαύριο με ακτοπλοϊκό δρομολόγιο 3 φορές την εβδομάδα. Το νησί συνδέεται καθημερινά με τη Λήμνο με τοπικό ακτοπλοϊκό δρομολόγιο, στο οποίο οι εκπαιδευτικοί δεν πληρώνουν. Από την Καβάλα έχει επίσης 3 δρομολόγια την εβδομάδα για Λήμνο - Άγιο Ευστράτιο. Έχει και δρομολόγιο με πλοίο από Θεσσαλονίκη για Λήμνο μία φορά την εβδομάδα και άλλο ένα από καβάλα για Λήμνο.

Εσύ δεν πρέπει να μας πεις πού βρίσκεσαι για να μην λέμε όλα τα δρομολόγια από το Βορρά μέχρι το Νότο;  8)

Αποσυνδεδεμένος fivi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 24, 2024, 01:06:26 μμ »
Στον Άγιο Ευστράτιο έχεις πρόσβαση από Λαύριο με ακτοπλοϊκό δρομολόγιο 3 φορές την εβδομάδα. Το νησί συνδέεται καθημερινά με τη Λήμνο με τοπικό ακτοπλοϊκό δρομολόγιο, στο οποίο οι εκπαιδευτικοί δεν πληρώνουν. Από την Καβάλα έχει επίσης 3 δρομολόγια την εβδομάδα για Λήμνο - Άγιο Ευστράτιο. Έχει και δρομολόγιο με πλοίο από Θεσσαλονίκη για Λήμνο μία φορά την εβδομάδα και άλλο ένα από καβάλα για Λήμνο.

Εσύ δεν πρέπει να μας πεις πού βρίσκεσαι για να μην λέμε όλα τα δρομολόγια από το Βορρά μέχρι το Νότο;  8)
Lasid το πλοίο από Λαύριο πιάνει πρώτα Λήμνο και μετά Άγιο Ευστράτιο; Είναι βολικά δρομολόγια, π.χ. γυρνάς ΣΚ στα νησιά; Μεταξύ των 2 νησιών πόση ώρα είναι;

Αποσυνδεδεμένος shou-shou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 24, 2024, 01:07:45 μμ »
Στον Άγιο Ευστράτιο έχεις πρόσβαση από Λαύριο με ακτοπλοϊκό δρομολόγιο 3 φορές την εβδομάδα. Το νησί συνδέεται καθημερινά με τη Λήμνο με τοπικό ακτοπλοϊκό δρομολόγιο, στο οποίο οι εκπαιδευτικοί δεν πληρώνουν. Από την Καβάλα έχει επίσης 3 δρομολόγια την εβδομάδα για Λήμνο - Άγιο Ευστράτιο. Έχει και δρομολόγιο με πλοίο από Θεσσαλονίκη για Λήμνο μία φορά την εβδομάδα και άλλο ένα από καβάλα για Λήμνο.

Εσύ δεν πρέπει να μας πεις πού βρίσκεσαι για να μην λέμε όλα τα δρομολόγια από το Βορρά μέχρι το Νότο;  8)
Έχεις δίκιο! Αθήνα! Α ωραία, οπότε υπάρχει σύνδεση!

Αποσυνδεδεμένος shou-shou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 24, 2024, 01:10:57 μμ »
Αν δεν έχει παιδιά, σε διαθέτουν για τις ανάγκες της υπηρεσίας είτε στη Λήμνο είτε στη Λέσβο και παίρνεις κανονικά τα μόρια του Άγιου Ευστράτιου. Αργεί όμως να γίνει αυτό, γιατί καταλαβαίνεις ότι πρέπει πρώτα να στελεχωθούν πλήρως τα σχολεία του Αγίου Ευστρατίου για να δουν αν κάποιος από τους αναπληρωτές που θα έρθει θα έχει παιδί στο νηπιαγωγείο.
Μα από πριν γνωρίζουμε τις εγγραφές στο νηπιαγωγείο. Τι εννοείς;Αν εχει αναπληρώτρια παιδι και το φέρει μαζι της;
Επίσης, στα κενα των μετατάξεων που έχουν βγει, δίνει οργανικα σε αυτές τις περιοχες,  γίνεται χωρίς να έχει παιδια;
Μπερδευτηκα

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι Νηπιαγωγων 2024!!
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 24, 2024, 01:32:30 μμ »
Lasid το πλοίο από Λαύριο πιάνει πρώτα Λήμνο και μετά Άγιο Ευστράτιο; Είναι βολικά δρομολόγια, π.χ. γυρνάς ΣΚ στα νησιά; Μεταξύ των 2 νησιών πόση ώρα είναι;
Με ένα απλό ψάξιμο τα βρίσκεις....
Δρομολόγια ΑΙΟΛΙΣ
Το πλοίο ΑΙΟΛΙΣ αναχωρεί από Άγιο Ευστράτιο όλο τον χρόνο Δευτέρα με Κυριακή (Αναχ.: 06:30 , Άφιξη 08:50 στη Λήμνο)
Από Λήμνο αναχωρεί για να επιστρέψει στον Άγιο Ευστράτιο στις 14:30 και η άφιξή του στον Άγιο Ευστράτιο είναι στις 17:00.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32738
  • Τελευταία: ntora2
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1177072
  • Σύνολο θεμάτων: 19389
  • Σε σύνδεση σήμερα: 512
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.