*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη μουσικών ( διορισμένων σε Μουσικό Σχολείο) σε άλλο κλάδο  (Αναγνώστηκε 742 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jojo87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλημέρα! Είμαι διορισμένος καθηγητής μουσικής σε Μουσικό Σχολείο και θα ήθελα να μεταταχθω στον κλάδο μαθηματικών ΠΕ03. Είναι εφικτό αυτό; Έπειτα από πόσα χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Pris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Φαντάζομαι έχεις το ανάλογο πτυχίο μαθηματικών έτσι; ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ πρέπει να γίνεται να μεταταχθείς στην δεύτερη ειδικότητά σου, αλλα πόσα χρόνια μετά αυτό αλλάζει συνεχώς. Μίλα με το υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μετάταξη σε άλλο κλάδο μπορεί να ζητήσει ένας εκπαιδευτικός, αν έχει συνολική διδακτική προϋπηρεσία 5 έτη.
Από αυτά τα δύο χρόνια τουλάχιστον πρέπει να έχουν υπηρετηθεί μετά από τον διορισμό!

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλημέρα! Είμαι διορισμένος καθηγητής μουσικής σε Μουσικό Σχολείο και θα ήθελα να μεταταχθω στον κλάδο μαθηματικών ΠΕ03. Είναι εφικτό αυτό; Έπειτα από πόσα χρόνια;
Νομίζω εξαρτάται και από το αν η τωρινή σου ειδικότητα είναι ΠΕ(μουσικός πανεπιστημιακής εκπ/σης) ή ΤΕ (μουσικός ωδείου).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Jojo87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι διορισμένος ΤΕ16 μουσικός με ειδίκευση κιθάρα. Έχω πτυχίο μαθηματικών (πριν διοριστώ ως μουσικός στο Μουσικό Σχολείο). Δεδομένων των περιορισμών στις μεταθέσεις που έχουμε οι διορισμένοι μουσικοί σε Μουσικό Σχολείο, είναι εφικτή η μετάταξη στον κλάδο μαθηματικών? Αν καταλαβαίνω σωστά την εγκύκλιο 8 χρόνια μετά το διορισμό? Ζητώ τη βοήθειά σας, διότι έχω εγκλωβιστεί στην οργανική μου, η οποία βρίσκεται μακριά από τον τόπο διαμονής της οικογένειάς μου...Ευχαριστώ για την κατανόηση...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2024, 01:25:09 μμ από Jojo87 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3223
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Είμαι διορισμένος ΤΕ16 μουσικός με ειδίκευση κιθάρα. Έχω πτυχίο μαθηματικών (πριν διοριστώ ως μουσικός στο Μουσικό Σχολείο). Δεδομένων των περιορισμών στις μεταθέσεις που έχουμε οι διορισμένοι μουσικοί σε Μουσικό Σχολείο, είναι εφικτή η μετάταξη στον κλάδο μαθηματικών?
Φυσικά. Αρκεί να 'χεις συμπληρώσει δυο χρόνια διορισμένος.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Είμαι διορισμένος ΤΕ16 μουσικός με ειδίκευση κιθάρα. Έχω πτυχίο μαθηματικών (πριν διοριστώ ως μουσικός στο Μουσικό Σχολείο). Δεδομένων των περιορισμών στις μεταθέσεις που έχουμε οι διορισμένοι μουσικοί σε Μουσικό Σχολείο, είναι εφικτή η μετάταξη στον κλάδο μαθηματικών?
Είχα ακούσει ότι αν έχεις διοριστεί ως ΤΕ16,πρέπει να περιμένεις κάποια χρόνια (περισσότερα από ό,τι αν είχες διοριστει ως ΠΕ79)πριν αποκτήσεις το δικαίωμα αίτησης για μετάταξη σε ΠΕ.Επειδή όμως δεν ξέρω όλες τις λεπτομέρειες,γιατί δεν ρωτάς στη δδε που ανήκεις;

Αποσυνδεδεμένος Jojo87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχω ρωτήσει τη ΔΔΕ μου....δεν ήξεραν να απαντήσουν για την περιπτωσή μου...Με παρέπεμψαν στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Έχω ρωτήσει τη ΔΔΕ μου....δεν ήξεραν να απαντήσουν για την περιπτωσή μου...Με παρέπεμψαν στο υπουργείο.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη,έπρεπε να επικοινωνήσουν αυτοίμε το υπουργείο και να σε ενημερώσουν...



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32662
  • Τελευταία: gk64
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1175167
  • Σύνολο θεμάτων: 19345
  • Σε σύνδεση σήμερα: 277
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 220
Σύνολο: 221

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.