*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2024  (Αναγνώστηκε 902206 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonasotger

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4060 στις: Ιούλιος 11, 2024, 11:26:33 πμ »

Όπως τα λες είναι στην περιφέρεια ψάχνουν και δεν βρίσκου. Στα μεγάλα αστικά κέντρα βρίσκουν πιο εύκολα.
Γιατί σου τάζουν μόρια για σύμβουλος κλπ κλπ
@serraios ηταν απαραδεκτο ολο το concept..μονο αν παει καποιος θα καταλαβει. που καλυτερα για μενα να μην παει. εγω μετανιωσα παρα πολυ. ουτε εγω ουτε τα παιδια μου σε τετοιο σχολειο δε στελνω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:02 »

Αποσυνδεδεμένος Costas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Μισώ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4061 στις: Ιούλιος 11, 2024, 11:44:18 πμ »
Ο Patreas προχθές είχε αφήσει να εννοηθεί για Δευτέρα, έκτοτε πουθενά αλλού δεν υπήρξε κάποια ενημέρωση

Μα, η κατανομή δε θα βγει αφού βγουν και οι οριστικοί της 2ΓΕ μετά το 15Αύγουστο;
Αυτό είχα καταλάβει εγώ..

Αποσυνδεδεμένος anaplirotis111

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4062 στις: Ιούλιος 11, 2024, 11:48:00 πμ »
Να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στους μ......ς που δουλεύουν έξτρα χωρίς να πληρώνονται!
Πραγματικά πόσο μα πόσο δούλοι έχουν γίνει οι εκπαιδευτικοί;
Σήμερα στον ιδιωτικό τομέα ούτε καλημέρα δεν σου λένε τζαμπα, ενώ οι άλλοι δημόσιοι υπάλληλοι παίρνουν πλασματικές υπερωρίες χωρίς έλεος!
Εδώ συνάδελφοι λέμε μπράβο στα κορόιδα που δουλεύουν τζάμπα και τους θεωρούν και παράδειγμα!

Πεοτε τα γιατί ετσι ειναι. Μονοι μας βάζουμε τα χεράκια μας κ βγάζουμε τα ματακια μας.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4063 στις: Ιούλιος 11, 2024, 11:54:30 πμ »
Μα, η κατανομή δε θα βγει αφού βγουν και οι οριστικοί της 2ΓΕ μετά το 15Αύγουστο;
Αυτό είχα καταλάβει εγώ..

Η πρόσκληση θα βγει αναγκαστικά μετά τους οριστικούς. Η κατανομή μπορεί να βγει και τώρα αν θέλουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:02 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1803
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4064 στις: Ιούλιος 11, 2024, 11:54:37 πμ »
Πεοτε τα γιατί ετσι ειναι. Μονοι μας βάζουμε τα χεράκια μας κ βγάζουμε τα ματακια μας.
Αυτο φωναζω συνεχεια στους συναδελφους γιατι δεν βλεπουν το τραινο που ερχεται κατα πανω τους με τετοιες «εθελοντικες» δρασεις

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4065 στις: Ιούλιος 11, 2024, 11:55:24 πμ »
Μα, η κατανομή δε θα βγει αφού βγουν και οι οριστικοί της 2ΓΕ μετά το 15Αύγουστο;
Αυτό είχα καταλάβει εγώ..
Δεν σχετίζονται απαραίτητα.
Από τη στιγμή που ψηφίστηκαν οι νέες οργανικές, μπορει να βγει πλέον και η κατανομή...

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4066 στις: Ιούλιος 11, 2024, 12:01:34 μμ »
Να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στους μ......ς που δουλεύουν έξτρα χωρίς να πληρώνονται!
Πραγματικά πόσο μα πόσο δούλοι έχουν γίνει οι εκπαιδευτικοί;
Σήμερα στον ιδιωτικό τομέα ούτε καλημέρα δεν σου λένε τζαμπα, ενώ οι άλλοι δημόσιοι υπάλληλοι παίρνουν πλασματικές υπερωρίες χωρίς έλεος!
Εδώ συνάδελφοι λέμε μπράβο στα κορόιδα που δουλεύουν τζάμπα και τους θεωρούν και παράδειγμα!
+++++

Αποσυνδεδεμένος Costas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Μισώ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4067 στις: Ιούλιος 11, 2024, 12:35:39 μμ »
Δεν σχετίζονται απαραίτητα.
Από τη στιγμή που ψηφίστηκαν οι νέες οργανικές, μπορει να βγει πλέον και η κατανομή...

Η πρόσκληση θα βγει αναγκαστικά μετά τους οριστικούς. Η κατανομή μπορεί να βγει και τώρα αν θέλουν.

Α, ωραία, ευχαριστώ! Μακάρι να βγει σύντομα να δούμε τί θα κάνουμε...

Αποσυνδεδεμένος ioannina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4068 στις: Ιούλιος 11, 2024, 12:39:53 μμ »
Ας μου πει κάποιος γιατί δεν έχω καταλάβει οι οργανικές που καταργούνται στη δευτεροβάθμια χάνονται ή θα δοθούν αντίστοιχα άλλες για μεταθέσεις και διορισμούς;

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11472
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4069 στις: Ιούλιος 11, 2024, 12:48:08 μμ »
Ας μου πει κάποιος γιατί δεν έχω καταλάβει οι οργανικές που καταργούνται στη δευτεροβάθμια χάνονται ή θα δοθούν αντίστοιχα άλλες για μεταθέσεις και διορισμούς;
Έχει γραφτεί αρκετές φορές ότι οι οργανικές που καταργήθηκαν δεν ήταν χρησιμοποιούμενες. Το εξήγησα πριν λίγες ώρες εδώ:
https://www.pde.gr/index.php?topic=36739.msg1217157#msg1217157

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3223
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4070 στις: Ιούλιος 11, 2024, 01:15:21 μμ »
Ας μου πει κάποιος γιατί δεν έχω καταλάβει οι οργανικές που καταργούνται στη δευτεροβάθμια χάνονται ή θα δοθούν αντίστοιχα άλλες για μεταθέσεις και διορισμούς;
Δεν ήταν ενεργές οργανικές. Πριν σαράντα χρόνια ήταν. Τώρα πια ήταν στο μαυσωλείο. Κανείς δεν τις κατείχε κι ούτε αντιστοιχούσαν σε υπαρκτές ώρες. Φαντάσματα του παρελθόντος. Τότε που η χώρα ευημερούσε κι είχαμε ΠΑΣΟΚ του Αντρέα κι Αυτόματη Τιμαριθμική Αναπροσαρμογή.

Αποσυνδεδεμένος ioannina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4071 στις: Ιούλιος 11, 2024, 01:20:48 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Αυτο πρακτικά σημαίνει ότι θα δοθούν στην πρωτοβάθμια στις αντίστοιχες ειδικότητες ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3227
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4072 στις: Ιούλιος 11, 2024, 01:33:13 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Αυτο πρακτικά σημαίνει ότι θα δοθούν στην πρωτοβάθμια στις αντίστοιχες ειδικότητες ή όχι;
Δεν σημαίνει τίποτα. Θα δουν τι θα κάνουν οι νομικοί στο υπουργείο που έχουν το καλό μας προτεραιότητα. Μείνε ήσυχη/ος. Καλό καλοκαίρι

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2024
« Απάντηση #4073 στις: Ιούλιος 11, 2024, 01:57:44 μμ »
Φίλε μου μιλάς για μια συγκεκριμένη περίπτωση, που θα διόριζαν 50-100 άτομα παραπάνω σε άλλη ειδικότητα από την δική μου και έτσι δεν θα με έπαιρναν αναπληρωτή στον τόπο μου την επόμενη/επόμενες χρονιές!!!!
Άρα να μην κάνουμε καθόλου διορισμούς? Αυτό λες?

Τέλος θεωρώ το σενάριο σου υπερβολικό και το μόνο που κοιτάς είναι τον εαυτό σου.

ΥΓ εγώ δεν είμαι διορισμένος και δεν πρόκειται πότε στην ΠΕ ή ΔΕ ...

Φίλε ή πάσχεις στην κατανόηση κειμένου ή επίτηδες εθελοτυφλείς.
Δεν έγραψα πουθενά να μη γίνουν διορισμοί. Επίσης δεν είμαι χθεσινός εδώ, έχω γράψει πολλάκις τις θέσεις μου.
Για φέτος, εφόσον κατά πως φαίνεται περισσεύουν κονδύλια ή θα έπρεπε να καλυφθούν στη δευτεροβάθμια το 100% των οργανικών κενών ΟΛΩΝ, από θεολόγους μέχρι μουσικούς ή στην περίπτωση που αποφάσιζαν να κάνουν επιπλέον αυτών διορισμούς τότε θα έπρεπε αφενός αυτές οι θέσεις να δοθούν πρώτα για μεταθέσεις κι αφετέρου να γίνει αυτό που πρότεινει ο Πατρέας. Να μοιραστούν δηλαδή οι επιπλέον θέσεις ως π.χ. 10% επι των οργανικών σε κάθε Πύσδε για ΟΛΟΥΣ (ΠΕ01,02,03 κ.ο.κ.).
Έτσι θα εξασφαλιζόταν ότι δε θα επαναλαμβανόταν οι στρεβλώσεις του παρελθόντος που κατέληξαν σε πλεονάσματα για κάποιες ειδικότητες και ελλείμματα για άλλες.

Τώρα αν δεν καταλαβαίνεις ή δε θες να καταλάβεις γιατί στη δευτεροβαθμια το να πλεονάζει μια ειδικότητα καταλήγει εις βάρος άλλης, είναι δικό σου θέμα. Δεν κάνει αυτόν που το αναγνωρίζει (και το βιώνει) παρτάκια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1175566
  • Σύνολο θεμάτων: 19354
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 266
Σύνολο: 284

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.